Haber

Kevin Spacey Cinsel Saldırı Suçlamalarından Aklandı

ABD’li aktör Kevin Spacey, dört erkeğe cinsel saldırıda bulunmakla suçlandığı davalardan beraat etti. Londra’daki bir mahkeme, dokuz farklı suçtan yargılanan Spacey’i suçsuz buldu.

Jürinin kararını açıklaması iki gün sürdü.

Euronews’e göre,Karar açıklanırken Spacey gözyaşlarına boğuldu.

Yaşananlardan sonra “sindirilecek çok şey” olduğunu belirten Spacey, kararlarını vermeden önce tüm kanıtları ve gerçekleri dikkatlice incelemek için zaman ayırdıkları için delegasyona “son derece minnettar” olduğunu söyledi.

Kararın ardından Spacey, “Sonuçtan büyük onur duydum” dedi.

Aktör Anthony Rapp tarafından geçen Ekim ayında açılan 40 milyon dolarlık davayı kazanan Spacey’nin beraat kararı bir başka zaferi oldu. Rapp, Spacey’i cinsel tacizle suçladı, ancak New York jürisi iddiayı reddetti.

Ne oldu?

Savcılar, aktörün 2004-2013 ortasında Londra’daki Old Vic tiyatrosunda çalışırken üç kişiyi agresif bir şekilde taciz ettiğini iddia ederek Londra’daki Southwark Crown Court’ta dört haftalık bir dava açtı.

Dördüncü adam, Spacey’nin Hollywood yıldızının Londra’daki dairesinde baygın haldeyken kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Amerikalı aktör Antony Rapp, 2017 yılında #MeToo hareketinin ortaya çıktığı dönemde Spacey’i cinsel tacizle suçlamış ve İngiltere’deki davacılar bu tezlerin ardından suç duyurusunda bulunmuştu.

Spacey’yi olası bir hapis cezasından kurtaran kararın, oyuncuya mesleğine geri dönme şansı verdiği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu