Teknoloji

Netflix’ten çalışanlara mesaj: Akıllıca harcamak

Son birkaç ayda, birçok teknoloji şirketinin çalışmalarında büyük kesintiler oldu. Microsoft, Amazon, Meta, Google ve daha fazlası gibi şirketlerdeki bu kesintiler, toplu işten çıkarmalar olarak kendini gösterdi.

Şimdi, büyük teknoloji ve medya şirketi Netflix harcamalarını kısmayı hedefliyor ama bu kez bir fark görebiliyoruz. Wall Street Journal tarafından bildirildiği üzere, akış hizmeti devi 2023’te başlayacak. harcamalarını 300 milyon $ azaltmak istiyor . Şirket yöneticileri, Mayıs ayı başlarında çalışanlarına harcamalarında makul olmaları gerektiğini söyledi. Ancak Netflix, en azından şimdilik harcamaları kısmak için işten çıkarmalar yapmak ve hatta işe alımları durdurmak istemiyor.

Netflix’in şu anda harcamaları kısmak istemesinin nedenlerinden biri, hesap şifrelerini paylaşmak için ABD ve ötesindeki abonelerden ücret alma konusundaki tartışmalı planlarını ertelemesidir. Bu parola paylaşım planlarının başlangıçta 2023’ün ilk çeyreğinde kullanıma sunulması planlanıyordu, ancak şimdi 30 Haziran’da sona eren ikinci çeyrekte kullanıma sunulması planlanıyor. yürürlüğe girecek ve ne kadar olacak.

Yine de Netflix harcamalarının bir kısmını kıssa bile bunun 2022’deki toplam 26 milyar dolarlık harcamasına kıyasla küçük bir önlem olacağını hatırlatmakta fayda var. 2023 oyunları.

Şirketin ayrıca kendi oyun geliştirme stüdyoları da bulunuyor. Bunlardan biri, AAA çok platformlu aksiyon-macera oyunu olarak tanımlanan bir oyun üzerinde çalışıyor. Ağırlıklı olarak Xbox’ta ve 2021’de yayınlandı Halo SonsuzÜzerinde yıllarca çalıştıktan kısa bir süre sonra Microsoft’tan ayrıldı. Joe Statenbu oyunun kreatif direktörü…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu