Ekonomi

Silvergate kurtulmak için konuşuyor

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) yetkilileri, kripto odaklı banka likidite krizinde. Silvergate Başkentinin yöneticileriyle görüşmeler yapıyor.

Toplantıda tartışılan seçeneklerden biri, Silvergate’in likidite oranını artırmak için kripto sektöründeki yatırımcılarla iş birliği yapmak olabilir.

FDIC denetçilerine, Silvergate’in baş denetçisi olan Fed tarafından, Silvergate’in La Jolla, California’daki genel merkezini ziyaret etmeleri için yetki verildi.

Silvergate, geçtiğimiz hafta muhasebeye ilişkin yıllık raporunun sunulmasını erteleyeceğini açıklarken, birebir konuların bu yıl için de devam edebileceğinden endişe duyduğunu dile getirdi. Bu olayların ardından, bankanın kripto müşterilerinin birden fazla şirketten ayrıldığını veya ayrılacağını açıklamasıyla Silvergate’in hisse fiyatı yaklaşık yüzde 50 düşerek tüm zamanların en düşük seviyesine indi.

Silvergate ayrıca, kurumların kripto para borsalarına para taşımak için kullandığı Silvergate Exchange Network’ü (SEN) geçtiğimiz günlerde kapattığını da duyurmuştu.

SEN, Silvergate müşterilerinin gece ve hafta sonları da dahil olmak üzere herhangi bir zamanda işlem yapmak için kullanabilecekleri bir anında ödeme platformuydu. gümüş kapı, BinanceABD, Kraken, Gemini ve Cboe tarafından satın alınmadan önce ErisX de dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto şirketine bu ağ üzerinden hizmet verdi.

Silvergate, denetçilerden gelen sorular nedeniyle yıllık raporunu erteleyeceğini açıkladıktan sonra bir hafta sıkıntı yaşadı. Banka yaptığı açıklamada, banka düzenleyicilerinin ve ABD Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki yıl kendisine karşı soruşturma yürüttüğünü kabul etti. “faaliyetlerine devam eden bir işletme”Bunun mümkün olup olmayacağı konusunda şüpheleri olduğunu söyledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

haberbergama.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu