Haber

Balıkesir Meydanı’na Kapalı Pazar Yeri Yapılıyor

Balıkesir’in Karesi ilçesinde TOKİ evlerinin bulunduğu Yeni Mahalle’de yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve talepleri üzerine kapalı pazar yeri yapılması için çalışma başlatıldı.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan yaptığı açıklamada, temel kazısına başlanan kapalı pazar yerinin inşaatının kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Orkan, pazar yerinin 800 metrekaresi kapalı çelik yapı olmak üzere 1200 metrekare alan üzerine kurulacağını belirterek, yapıyı 2 ay içinde tamamlayıp hizmete sokmayı hedeflediklerini açıkladı.

TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşların değerli ihtiyaçlarından birinin de pazar yeri olduğuna dikkat çeken Orkan, “Mahallelerimizin temel ihtiyaçlarını çözdük ve çözmeye devam ediyoruz. Karesi’mizin ihtiyaçlarını belirliyoruz, planlarımızı yapıyoruz. ve ivedilik sırasına göre birer birer yerine getiriyoruz.Çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda öncelik veriyoruz.Karesi’miz için çalışmaya devam edeceğiz.”

Altıeylül’de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Balıkesir’in Altıneylül ilçesinde müftülük bünyesinde cami ve kurslarda din bilgisi, vatan ve millet sevgisi, iyi ve ahlaklı birey olmayı öğrenen, Kur’an-ı Kerim okuyan çocuklara ödülleri verildi. Altıeylül Belediyesi Hasan Can Kültür Merkezi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı törende yaptığı konuşmada, “İkincisini düzenlediğimiz ‘Bilinçli Gençlere Doğru’ Yaz Kur’an Kurslarımızda başarılı olan öğrencilerimize ödüllerini verdik. Siz kıymetli çocuklarımız, Bu millete ve bu vatana faydalı insanlar olacaktır.Çünkü bu devlet çok mukaddes bir devlettir.Devlet bu millet çok mübarek bir millettir.Çünkü dünyada senden başka mazlumun elini uzatan yoktur. . O halde kendinizi iyi yetiştirin.” söz konusu.

Projeye 4.500 öğrenci katıldı. Başarılı olan 519 öğrenciden 100’üne bisiklet, 127’sine bluetooth kulaklık, 192’sine scooter ve 100’üne çeşitli ikramlar verildi.

Etkinliğe Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Alım, Balıkesir İl Müftüsü Celal Sürgeç, Altıeylül İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, Kuran kursu çalışanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

akyurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu