Haber

CHP ve AKP İzmir İl Başkanlarından Barış ve Dostluk Mesajı

KERİM UĞUR

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve pankartları izmir Dün AKP İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan’ın yanında 30 kişilik bir grup tarafından gerçekleştirildiği belirtilen saldırının ardından AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Buca’nın Çamlıkule İlçesi’nde bir kafeye geldi. türkiye’nin ilçesi İki il lideri ortak açıklama yaparak dostluk ve barış ilanı verdi. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “İzmir’den seçim gününe kadar birlik ve beraberlik içinde tüm Türkiye’ye kardeşlik mesajları vermek istiyoruz” dedi.

İzmir’in Buca ilçesinde AKP İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan’ın yanında bulunan 30 kişilik bir grup tarafından Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı’nın afiş ve pankartlarının bulunduğu bir kafeye düzenlenen saldırının ardından Önder Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı bir araya geldi. Baş başa görüşmenin ardından iki il başkanı konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“BİRLİK, KARDEŞLİK İÇİNDE, İZMİR’DEN SEÇİM GÜNÜNE KADAR TÜM TÜRKİYE’YE KARDEŞLİK MESAJLARI VERMEK İSTİYORUZ”

CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yaptığı açıklamada, “Dün yaşanan olaylar nedeniyle şiddet nereden gelirse gelsin, nereden gelirse gelsin, hangi bahane üretilirse üretilsin şiddet yaşanmasın istiyoruz. Elbette siyasi rekabet olacak. Ama biz gençlerimiz kan kaybetmeden bu süreçlerin tamamlanmasını istiyoruz. Birlik ve kardeşlik içinde seçim gününe kadar İzmir’den tüm Türkiye’ye kardeşlik ve barış mesajları göndermek istiyoruz. İnşallah tartışmasız, şiddetsiz bir demokrasi şöleni olarak seçimi bitireceğiz” dedi.

“İZMİR İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aslanoğlu’nun ardından konuşan AKP İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, şunları söyledi:

“Güzel İzmir’imize yakışır bir şekilde seçime gidiyoruz ve şehrimizin marka değerine, kardeşliğine, birlik ve beraberliğine zarar verecek hiçbir şiddet ve olumsuz eylemi kabul etmeyeceğimizi burada ifade ediyoruz. İzmir için birlikte çalışın, kazanan İzmir olacaktır.”

Açıklamaların ardından iki İl Başkanı birbirine sarılarak dostluk görüntüsü verdi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

derbenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu