Haber

Gürcistan Dışişleri Bakanı Türkiye’nin 100. yıl dönümünü kutladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılını kutlayan Gürcistan Dışişleri Bakanı İlia Darchiashvili, Türkiye’nin 100 yıllık süreçte pek çok zorluğun üstesinden başarıyla geldiğini belirtti.

Darchiashvili, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla videolu bir tebrik mesajı yayınladı.

Türkiye’nin bölgesel ve küresel arenada çok etkili bir devlet olduğunu kaydeden Darchiashvili, şunları kaydetti:

“Türk devletinin ve Türk milletinin milli gününü ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutlamak benim için büyük bir onurdur. Türkiye, 100 yıllık süreçte sayısız zorluğu başarıyla aşmış, güçlü ve istikrarlı bir devlet kurmuştur. Türk devleti hem bölgesel hem de uluslararası bir devlettir. “Bu vesileyle Gürcistan ile Türkiye arasındaki örnek dostluk ilişkilerine ve stratejik ortaklığa değinmek istiyorum. Stratejik ortaklığımız yalnızca ikili çıkarlarımızın dinamik gelişimine değil, aynı zamanda bölgede barış, istikrar ve refahın sağlanmasına da olumlu katkı sağlıyor.”

Darchiashvili, Türkiye’nin ülkesinin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine güçlü desteğine büyük önem verdiklerinin altını çizerek, “Gürcistan ile Türkiye arasındaki örnek ilişkilerin daha da gelişeceğine ve stratejik ortaklığımızın birçok alanda önemli rol oynayacağına inanıyorum. ” söz konusu.

Gürcistan Dışişleri Bakanı mesajını şu ifadelerle tamamladı:

“Videolu tebrik mesajımı bitirirken Mustafa Kemal Atatürk’ün meşhur sözlerini aktarmak istiyorum. Yurtta barış, cihanda barış. Bu vesileyle dost Türk devletini ve Türk milletini bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyorum. başarı, huzur ve iyilik.”

salipazariajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu